new

Free background from VintageMadeForYou

czwartek, 21 maja 2015

Conversazione

Wpadłam wczoraj na pomysł, że od dziś co tydzień będę przedstawiała Wam jedną kartę z talii Sibilla della Zingara. Opis, znaczenie wróżebne i przedział czasu, któremu odpowiada. Zacznę od grupy Kier.
Jak wiadomo kiery lub inaczej zwane serca, symbolizują emocje, uczucia i relacje międzyludzkie. Tematem przewodnim zaś są miłość, przyjemność, radość, namiętność, a także płodność. Jeśli chodzi o związek z astrologią, to każdy kolor, czyli jedna grupa kart odpowiadają jednemu z czterech żywiołów. W tym przypadku mamy do czynienia z Wodą, a znaki zodiaku tu przypisane to: Ryby, Rak i Skorpion.
Co ciekawe, nie spotkałam się z tego typu podziałem przy kartach klasycznych - tam występują zupełnie inne kombinacje.
Wracając do tematu, na pierwszy ogień idzie:

Conversazione - Conversation - Rozmowa


Karta przedstawia nam młodą kobietę, pogrążoną w ciekawej rozmowie z grupą przyjaciół. Widać wzajemne zainteresowanie stron biorących udział w konwersacji.
Cała scena dzieje się na zewnątrz, w parku lub ogrodzie.

Symbolika: 
spotkania z krewnymi, przyjaciółmi i innymi bliskimi nam osobami. Pozytywne chwile i korzyści w życiu emocjonalnym i relacjach z innymi ludźmi.

As Kier:
nasze otoczenie; miłość, radość, przyjemność i płodność. Także wzrost, obfitość i regeneracja.

Znaczenie karty w pozycji prostej:
rodzina, dom i wszystko co go dotyczy; dobre wiadomości, nowiny, szczęśliwe wydarzenia - imprezy, wesela i niespodziewane wizyty; zaręczyny, obietnice miłości; zaproszenia; nowe plany i pomysły; może symbolizować też zmianę miejsca zamieszkania i podróże; wiara w siebie; spełnienie marzeń; ekonomiczna stabilizacja; korzystna oferta pracy, rozmowa kwalifikacyjna; w sytuacjach dotyczących zdrowia - przezwyciężenie choroby, dobra kondycja psychiczna, energia, ciąża, poród, narodziny dziewczynki;
szczęśliwy numer - 73

Znaczenie karty w pozycji odwróconej:
brak komunikacji, plotki, spiski, oszczerstwa, kłótnie i fałsz; separacja; nagłe i niespodziewane zmiany; trudności w realizacji pomysłów i projektów, opóźnienia; nieumiejętność rozmawiania o swoich problemach; ostrożność i wycofanie w uczuciach; złe wiadomości; niestabliność; nietrwałość; w pobliżu innych negatywnych kart - zdrada, oszustwo; problemy z płodnością i zajściem w ciążę;
szczęśliwy numer - 39

Czas:
21-27 maja; przy podzieleniu kart na cztery pory roku, kiery symbolizują wiosnę

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz